Ameliyatsız Burun Revizyonu Mümkün Müdür?

Burun yüzümüzün merkezinde yer aldığı için her zaman güzellikte en etkili organlar arasında yer almıştır. Yüz hatlarına uygun boyutlarda buruna sahip kişilerde burun bir güzellik ögesi olmuştur. Geçmişten bugüne birçok insan daha simetrik ve doğru ölçülerde buruna sahip olmak için ameliyat olmayı göze almıştır. Burun ne kadar göz önünde ve dikkat çekiciyse o kadar da yapısal olarak naif bir yapıya sahiptir. Çünkü deri, kemik ve kıkırdak gibi yapıları bir arada bulundurur. Nefes almak gibi hayati bir fonksiyona sahiptir. Aynı zamanda da koku almamızı sağlar. Artık ameliyatsız burun revizyonu ile burun estetiğinde uzun süren iyileşme dönemi tarih oldu.

Ameliyatsız Burun Revizyonu Kimler İçin Uygundur?

Yaptırdığınız operasyonlardan istediğiniz sonuçları almak istiyorsanız bunun için doğru yolu tercih etmiş olmalısınız. İşte ameliyatsız burun revizyonu için uygun kişiler:

  • Burun köprüsünden şikayetçi olanlar ve düzetmek isteyen kişiler
  • Burnunda simetri olmayan kişiler (eğri ya da yamuk buruna sahip olanlar)
  • İki burun deliğinin büyüklüğü birbirinden farklı olan kişiler (asimetrik burun delikleri)
  • Burnunun ucunu kaldırmak ya da düzeltmek isteyen kişiler
  • Burnunun herhangi bir bölgesinde hacimsel sıkıntı yaşayan kişiler
  • Yapılan estetik ameliyat sonrası küçük revizyonlara ihtiyacı olan kişiler
  • Daha farklı şikayetleri olan kişilerin ameliyatsız burun revizyonu yaptırmaları onların problemlerini yeterli olarak çözmeyecektir. Bu da hastalarda hayal kırıklığına neden olabilmektedir. 

Doğal Görünüm Mümkün Müdür?

Non-invaziv bir işlem olduğu için işlem süresi kısa olup ortalama 15 dakikadır. Burnunuzda ki mevcut şekilsel bozuklukların giderilmesini ve burnunuzun kusursuz görünmesini sağlayan bir işlemdir. Bu işlemde de diğer rinoplasti çeşitlerinde olduğu gibi tasarım çok önemlidir ve işleme yine tasarım belirlenerek başlanmaktadır. 3D tasarım cihazı size 3D simülasyon ile operasyon sonrası yeni burnunuzun nasıl olacağı görüntüsünü sunmaktadır. 3D maske uygulama işlemi ile de revizyon öncesi ve sonrası görünütleri karşılaştırma imkanına sahip olursunuz. Bu sayede nasıl bir görünüşe sahip olacağınızı görürken ameliyattan beklentilerinizi de tam olarak anlatabilirsiniz. 

Bir Resmi Düzeltmek Kadar Kolay

Ameliyatsız burun revizyonu bir resim üzerinde düzeltmeler yapmak kadar kolay bir işlem. Burun dolgusu olduğu için estetik operasyonlardan ve travmalardan sonra meydana gelen deformitelerin çok hızlı bir şekilde düzeltilmesine olanak sağlamaktadır. Birçok insan bu deformiteler sonrasında tekrar ameliyat olma endişesine kapılmaktadır. Ancak zaten burun belirli bir şekil ve oranda olduğu için bu yöntem ile tıpkı bir fotoğrafı rötuşlar gibi kısa sürede düzeltmek mümkündür. Bu işlem sonrasında da şişlik ve morluk gibi etkiler görülmektedir. Ancak bunların iyileşme süresi rinoplasti de olduğu kadar uzun değildir. 
En güzel yanlarından biri de geri dönüşün çok kolay olmasıdır. Ameliyatsız burun revizyonu bir dolgu maddesi ile yapıldığı için hastalar işlem sonrasında beğenmezlerse ya da sıkıntı yaşarlarsa dolgu maddesi 2-3 gün içerisinde eritilebilir. Hem de bu işlemler esnasında burnun kemik ve kıkırdak iskeletine herhangi bir zarar verilmez.