AMELİYATSIZ BURUN REVİZYONU MÜMKÜN MÜ?

Burun yüzümüzün merkezinde yer aldığı için her zaman güzellikte en etkili organlar arasında yer almıştır. Yüz hatlarına uygun boyutlarda buruna sahip kişilerde burun bir güzellik ögesi olmuştur. Geçmişten bugüne birçok insan daha simetrik ve doğru ölçülerde buruna sahip olmak için ameliyat olmayı göze almıştır. Burun ne kadar göz önünde ve dikkat çekiciyse o kadar da yapısal olarak naif bir yapıya sahiptir. Çünkü deri, kemik ve kıkırdak gibi yapıları bir arada bulundurur. Nefes almak gibi hayati bir fonksiyona sahiptir. Aynı zamanda da koku almamızı sağlar. Artık ameliyatsız burun revizyonu ile burun estetiğinde uzun süren iyileşme dönemi tarih oldu.

Ameliyatsız Burun Revizyonu Kimler İçin Uygundur?

Yaptırdığınız operasyonlardan istediğiniz sonuçları almak istiyorsanız bunun için doğru yolu tercih etmiş olmalısınız.
İşte ameliyatsız burun revizyonu için uygun kişiler:

  • Burun köprüsünden şikayetçi olanlar ve düzetmek isteyen kişiler
  • Burnunda simetri olmayan kişiler (eğri ya da yamuk buruna sahip olanlar)
  • İki burun deliğinin büyüklüğü birbirinden farklı olan kişiler (asimetrik burun delikleri)
  • Burnunun ucunu kaldırmak ya da düzeltmek isteyen kişiler
  • Burnunun herhangi bir bölgesinde hacimsel sıkıntı yaşayan kişiler
  • Yapılan estetik ameliyat sonrası küçük revizyonlara ihtiyacı olan kişiler

Daha farklı şikayetleri olan kişilerin ameliyatsız burun revizyonu yaptırmaları onların problemlerini yeterli olarak çözmeyecektir. Bu da hastalarda hayal kırıklığına neden olabilmektedir. 

Doğal Görünüm Mümkün Müdür?

Non-invaziv bir işlem olduğu için işlem süresi kısa olup ortalama 15 dakikadır. Burnunuzda ki mevcut şekilsel bozuklukların giderilmesini ve burnunuzun kusursuz görünmesini sağlayan bir işlemdir. Bu işlemde de diğer rinoplasti çeşitlerinde olduğu gibi tasarım çok önemlidir ve işleme yine tasarım belirlenerek başlanmaktadır. 3D tasarım cihazı size 3D simülasyon ile operasyon sonrası yeni burnunuzun nasıl olacağı görüntüsünü sunmaktadır. 3D maske uygulama işlemi ile de revizyon öncesi ve sonrası görüntüleri karşılaştırma imkanına sahip olursunuz. Bu sayede nasıl bir görünüşe sahip olacağınızı görürken ameliyattan beklentilerinizi de tam olarak anlatabilirsiniz. 

Bir Resmi Düzeltmek Kadar Kolay

Ameliyatsız burun revizyonu bir resim üzerinde düzeltmeler yapmak kadar kolay bir işlem. Burun dolgusu olduğu için estetik operasyonlardan ve travmalardan sonra meydana gelen deformitelerin çok hızlı bir şekilde düzeltilmesine olanak sağlamaktadır. Birçok insan bu deformiteler sonrasında tekrar ameliyat olma endişesine kapılmaktadır. Ancak zaten burun belirli bir şekil ve oranda olduğu için bu yöntem ile tıpkı bir fotoğrafı rötuşlar gibi kısa sürede düzeltmek mümkündür. Bu işlem sonrasında da şişlik ve morluk gibi etkiler görülmektedir. Ancak bunların iyileşme süresi rinoplasti de olduğu kadar uzun değildir. 

En güzel yanlarından biri de geri dönüşün çok kolay olmasıdır. Ameliyatsız burun revizyonu bir dolgu maddesi ile yapıldığı için hastalar işlem sonrasında beğenmezlerse ya da sıkıntı yaşarlarsa dolgu maddesi 2-3 gün içerisinde eritilebilir. Hem de bu işlemler esnasında burnun kemik ve kıkırdak iskeletine herhangi bir zarar verilmez.

1-3 Yıl Arası Kalıcı Özelliğe Sahiptir

Burnunuza herhangi bir operasyon yaptırmadan istediğiniz şekli bu dolgu ile verebiliyorsunuz.  Ancak dolgu maddesi zaman içerisinde azalıyor. Bu nedenle ilaveler yapılması gerekiyor. Kişiden kişiye değişmekle birlikte bu işlemin kişilerde kalıcılığı 1-3 yıl arasında olmaktadır. Bu işlemde uzun etkili ürünlerin kullanılması ilerleyen süreçlerde kötü etkileşimlere neden olduğu için bu dolgu maddeleri tercih edilmemelidir. Hastalar belirli zaman aralıklarında dolgularını yenileyerek istedikleri buruna sahip şekilde hayatlarına devam edebilirler.

Unutulmamalıdır ki bu yöntemde burunda bulunan deformiteler bir süre sonra tekrar ortaya çıkmaktadır. Dolgu maddeleri zaman zaman yenilenmeye ihtiyaç duyar. Eğer sizde burnunuz için kalıcı bir çözüm arıyorsanız bunu cerrahi bir işlem ile sağlayabilirsiniz. Yaptıracağınız muayeneden sonra burnunuz için hangi işlemin uygun olacağına doktorunuz ile birlikte karar verebilirsiniz. 

Daha önce burun ameliyatı olmamı, ameliyat olmaktan korkan, cerrahi bir işlem için yeteri kadar süresi olmayan kişiler için ameliyatsız burun revizyonu en uygun işlem olacaktır. Sizde hiçbir cerrahi operasyon geçirmeden sadece belirli sürelerle dolgularınızı yenileterek istediğiniz görünümde bir burnun sahibi olabilirsiniz. Dolguda kullanılan malzemenin doğası gereği bir süre sonra kaybolacağını unutmadan bu işlemi yaptırabilirsiniz.